De ‘Week van de Stenen Winkel’ keert terug voor zijn vierde editie. Van 5 tot en met 11 mei 2025 staan Nederland en België opnieuw in het teken van de kracht en charme van lokale winkels. Dit jaarlijkse evenement biedt winkeliers een unieke kans om consumenten te laten ervaren waarom fysiek winkelen zo waardevol is.
De ‘Week van de Stenen Winkel’ werd in 2022 gelanceerd door Marian Bekkers, retail-expert en oprichter van Kooplust. Sindsdien is het evenement uitgegroeid tot een breed gedragen initiatief, met vorig jaar meer dan 5.500 deelnemende winkels en winkelcentra. “Het enthousiasme voor de ‘Week van de Stenen Winkel’ groeit ieder jaar”, zegt Bekkers. “Het is fantastisch om te zien hoe hele winkelgebieden samen optrekken om de kracht van lokaal winkelen uit te dragen. Dit jaar hopen we nog meer ondernemers te inspireren om mee te doen en zo een nog grotere impact te maken”.
Tijdens de ‘Week van de Stenen Winkel’ worden consumenten extra in de watten gelegd. Winkeliers organiseren uiteenlopende acties, van speciale aanbiedingen en verlotingen tot feestelijke winkelervaringen. “Winkeliers krijgen alle vrijheid om hun deelname op hun eigen manier in te vullen”, aldus Bekkers. “Om hen daarbij te helpen, bieden we uitgebreide ondersteuning, zoals gratis digitale promotiematerialen en inspirerende Masterclasses van retail-experts. Zelfs met een klein budget kunnen ondernemers groots meedoen.”