Marvin Hoogerwerf neemt het roer over bij GAIN

Na drie termijnen van drie jaar droeg Richard Zoetemelk recent de voorzittershamer van branchevereniging GAIN over aan Marvin Hoogerwerf. Hij had al een paar jaar zitting in het bestuur en neemt deze rol graag op zich. Richard blijft namens GAIN nog wel betrokken bij het hoorprotocol 3.0.

Het bestuur van GAIN bestaat nu, naast Marvin, uit Jeroen Douw, Mark van Dijk, Mirjam Jans en Maarten Berkhout, ondersteund door Kees van der Sluis als directeur vanuit ondernemersorganisatie FME. Samen zetten ze ervaring en expertise uit de branche in om de missie van GAIN – 100% toegankelijke hoorzorg – te versterken. GAIN vertegenwoordigt twee gebieden binnen de hoorzorg: hoorrevalidatie (hoortoestellen en hoorhulpmiddelen) en preventie, een relatief nieuwe tak binnen GAIN.

“Preventie is echt een belangrijk aandachtspunt”, opent Marvin. “De bijbehorende sectie, Hoorveilig, is inmiddels opgericht en dit jaar kijken we vooral hoe we die organisatorisch verder gaan vormgeven. Dat vraagt om nieuwe leden, nieuwe samenwerkingen en een duidelijke positionering”.

Focus op preventie en samenwerking

Naast beleidsontwikkelingen zet GAIN ook in op kennisdeling. “We organiseerden in november een bijeenkomst waarbij audiciens, zorgverzekeraars en belangenorganisaties samenkwamen om meer inzicht te krijgen in de ‘Innovatie in de hoortoestellendatabase’”. Voor Marvin staat één uitgangspunt centraal in zijn nieuwe rol: goede hoorzorg moet toegankelijk blijven voor iedereen. “Als sector hebben we uiteindelijk twee onderliggende doelstellingen: voorkomen dat mensen gehoorbeschadiging oplopen en dat mensen die slechter horen, de hooroplossing krijgen die bij hen past. Daar blijven we ons samen voor inzetten”.

www.vereniginggain.nl

Tags: