Tijdens het 69e Internationale EUHA Congres in Neurenberg zorgen vier internationale start-ups voor een frisse wind in de hoorbranche. Bedrijven uit Duitsland, Denemarken en België presenteren hun innovatieve oplossingen op het gebied van gehoorverbetering, meetinstrumenten en audiologische software.
De Duitse start-up AKmira Optronics komt met een optische, contactloze 3D-meting van de gehoorgang. Deze technologie maakt het eenvoudiger om nauwkeurige oorstukjes te produceren.
PERFI Technologies uit Denemarken toont een razendsnelle 3D-printtechnologie, ontwikkeld aan de Technische Universiteit van Denemarken.
Het Belgische OTOCONSULT presenteert ‘Audiqueen’, een softwaretool voor het beheren en organiseren van audiologische meetresultaten. Audiqueen kan eenvoudig worden geïntegreerd met perifere meetapparatuur zoals audiometers, zodat testresultaten automatisch worden geïmporteerd.
De Deense start-up AUGMENTED HEARING ontwikkelde een AI-gestuurd real-time audiolabel dat spraak van ruis kan scheiden. Dit verbetert de spraakverstaanbaarheid in complexe geluidsomgevingen aanzienlijk.
Voor EUHA-voorzitter Beate Gromke is het essentieel om jonge bedrijven een podium te geven op het congres. “Maak gebruik van de kans om kennis te maken met de innovaties van deze start-ups. Het congres is bij uitstek de plek om via persoonlijk contact direct informatie te verkrijgen”.
Ook Dr. Stefan Zimmer, voorzitter van de BVHI, onderstreept het belang van start-ups voor de branche: “De internationale vakbeurs biedt jonge bedrijven optimale voorwaarden om de markt te betreden. Ons aanbod maakt het voor start-ups mogelijk om zich zonder drempels en kosteloos te presenteren aan de wereldwijde hoorcommunity”.
De start-ups presenteren zich in de EUHA Live-Area, centraal gelegen in hal 7. Hier geven ze korte pitches over hun concepten als onderdeel van het Live-Area stageprogramma.
Meer informatie over het congres en het programma is te vinden via: www.euha.org/en
Tags: EUHA